loading...
ماندگار فان
تبلیغات

در عشق آفرین چه خبر؟
آخرین ارسال های انجمن
رضا بازدید : 1420 جمعه 16 آبان 1393 نظرات (0)

گفتگویی خواندنی و فوتبالی با مرتضی پاشایی + عکس

مصاحبه ای خواندنی از دنیای فوتبال با خواننده محبوب مرتضی پاشایی. ماندگارفان- احسان هاشمی: می گویند مرتضی پاشایی خواننده محبوب مرحوم ناصر حجازی بوده؛ یعنی قبل از زمانی که مجوز آلبوم بگیرد، با خدابیامرز حشر و نشر داشت.

پاشایی که هر چند وقت یک بار باید به خاطر شیطنت رسانه ها و افراد در شبکه های اجتماعی اینترنت، بیانیه بدهد که حالش خوب است؛ یک چهره نسبتا فوتبالی به حساب می آید. کنسرت های او پاتوق بازیکنان مطرح فوتبال است. خودش هم فوتبال بازی می کرده و مدعی است بازی اش شبیه خداداد عزیزی بوده، یعنی ریزنقش و تکنیکی. گفتگوی فوتبالی با این خواننده پاپ را بخوانید:

مرتضی پاشایی

 

 

مرتضی پاشایی طی چند ماه اخیر تقریبا هر شب کنسرت داشته و به اکثر شهرهای ایران سفر کرده است.

 

این فقط لطف خداست… من برای این سوال شما جواب خاصی ندارم!

 

ولی این یک رکورد عجیب است!

من دنبال رکورد و اینجور حرف ها نیستم. آنقدر از مردم انرژی می گیرم و آنقدر مردم به من محبت دارند که روی صحنه می روم و برایشان می خوانم. من این انرژی را از مردم می گیرم و به خودشان پس می دهم. حتی برخی وقت ها که قرار است فقط یک سانس اجرا داشته باشیم، هم تعداد شب های اجرا تمدید می شود و هم به جای شبی یک سانس، شبی دو سانس اجرا می دهم.

 

خب این استقبال و این علاقه مردم برای خودت جالب نیست؟

جالب… من هر بار و بعد از هر اجرا فقط خدا را شکر می کنم و تلاش می کنم که بهتر و پرقدرت تر کارم را دنبال کنم. فقط با انجام کارهای بهتر و قوی تر می شود گوشه ای از این لطف را جبران کرد و تمام هدف من این است که کارهای بهتری را به گوش مردم برسانم.

 

فکر می کردی که یک روزی مرتضی پاشایی این جور در دل مردم جا باز کند؟

من همیشه عاشق موسیقی بودم و حدود چهارده سال داشتم که کارم را با یک گیتار شروع کردم. حتی در آن زمان مخالفت هایی با من شد ولی من عاشق موسیقی بودم و هدفم را دنبال کردم. من همیشه خودم را مدیون پدرم می دانم و مطمئن هستم که هر چه دارم از دعای خیر او، خانواده ام و مردم است.

 

بیشتر کارهای آلبوم و قطعاتی که از تو منتشر می شود را خودت انجام داده ای و شاید به همین دلیل است که خیلی زود با مردم ارتباط برقرار کردی و مورد توجه قرار گرفتی؟

 

من اعتراف می کنم که این کارها و این ملودی ها از کائنات به من رسیده! نه اینکه من آدم خاصی باشم و قصد تعریف کردن از خودم را داشته باشم. حرف من این است که تمام این اتفاق ها فقط از روی لطف خدا برایم آمده و من کاره ای نیستم. فکر می کنم که ماجرا اینجوری بوده و بعضی وقت ها من هیچ نقشی توی کار نداشتم. شاید فکر کنید که من کلیشه ای صحبت می کنم ولی مرتضی پاشایی غیر از اینکه خدا را شکر کند و بگوید که همه چیز از طرف او بوده، چیز دیگری ندارد.

 

گفتگویی خواندنی و فوتبالی با مرتضی پاشایی + عکس

 

در بین کارهایی که انجام دادی قطعه «نگران منی» که تیتراژ برنامه «ماه عسل» هم بود، در کنسرت ها به شدت مورد توجه هوادارانت قرار گرفت.

 

این قطعه داستان جالبی دارد… شاید باورتان نشود ولی من فقط در عرض دو روز این کار را تحویل دوست خوبم احسان علیخانی قرار دادم. من در آن زمان به شدت مریض بودم و حتی با آن حال و احوال این کار را خواندم و تحویل احسان دادم. به هر حال این یک اتفاق خوب است که سی شب صدایت به گوش مردم برسد و میهمان آنها باشی.

 

خیلی از چهره های معروف و ستاره ها به کنسرت های تو حاضر می شوند و استقبال آنها از کنسرت ها و کارهای تو قابل توجه است؟

خب، من همیشه کارهای خوب این عزیزان را در تلویزیون و سینما می بینم. دوستان هنرمند من همیشه بازی های خوبی داشته اند که من با آنها خاطره دارم، مثلا چند شب پیش خانم بهاره رهنما به کنسرت ما آمد و جالب اینکه در میان این همه کارهای خوب و قابل توجهی که ایشان انجام داده بود، من «نان، عشق و موتور هزار» را به یاد داشتم و این اولین چیزی بود که توی ذهن من جرقه زد. در میان ورزشکاران هم همینطور… وقتی من بازی های آنها را می بینم و انرژی می گیرم، خوشحال می شوم که بگویم با صدایم و با خواندن، نقشی در زندگی آنها داشته باشم؛ این یک تعامل و اتفاقا دوطرفه است که من از آن لذت می برم.

 

یک نکته جالب اینکه آهنگ پیشواز موبایل خیلی از این ستاره ها صدای توست؟

این فقط لطف دوستان است و هر بار که با این موضوع روبرو می شوم فقط خدا را شکر می کنم و به وجود آمدن چنین مسائلی فقط باعث می شود که بار مسئولیت من سنگین تر می شود و بدانم که کارم تا چه حد سخت است.

 

فکر می کردی که روزی تا این حد محبوب شوی؟

نه؛ من فقط دنبال کار خودم بودم و فکر نمی کردم که داستان به این شکل شود. شک نکنید که شهرت با گذشت زمان برای هر کسی عادی می شود ولی چیزی که باعث ماندگاری می شود، تداوم کارهای خوب و پیشرفت است. من از همان اول با همین نیت کارم را شروع کردم و وقتی خوشحال می شوم که بدانم در این مسیر موفق بوده ام. با تمام این حرف ها من نسبت به این قضیه احساس خوبی دارم. حس خوبی را تجربه می کنم که تعریف کردن آن سخت است و نمی شود در مورد آن به راحتی صحبت کرد. احساسی که هر کسی نمی تواند آن را تجربه کند و اگر این لطف و محبت مردم را می بینید، فقط به خاطر نگاه ویژه خدا به مرتضی است.

 

پرسپولیسی هستی یا استقلالی؟

راستش را بخواهید من در هر دو تیم دوستان زیادی دارم و دنبال انتخاب رنگ و تیم هم نیستم. من در ماجرای پرسپولیس و استقلال فقط و فقط طرفدار دربی هستم. فقط دوست دارم که بنشینم و دربی ها را تماشا کنم. من عاشق هیجان دربی ها هستم و این مهمترین چیزی است که برای من در مورد قرمز و آبی وجود دارد.

 

بازی های تیم ملی را هم دنبال می کنی؟

من روی تیم ملی تعصب دارم و بازی های تیم ملی را دنبال می کنم؛ مخصوصا وقتی تیم ملی به جام جهانی می رود، با هیجان و دقت بیشتری بازی ها را دنبال می کنم.

 

در مورد بازی های تیم ملی در برزیل چه نظری داری؟

به نظر من تیم ملی لیاقت رفتن به جام جهانی را داشت ولی این برای فوتبال ما کافی نبود چون مردم ما و فوتبال ما این خاصیت را دارند که شگفتی ساز و خاطره ساز باشند. به نظر من بازی ایران – آرژانتین در نوع خودش جالب بود ولی من به آن تیمی که در سال 1998 به جام جهانی رفت خیلی علاقه داشتم.

 

پس تیم ملی مورد علاقه ات همان تیم 1998 است؟

 

آن تیم توانست خاطره ساز شود و ما در آن تیم بازیکنانی داشتیم که توانستند آن کار بزرگ و به یادماندنی را انجام دهند. تیم 98 بعد از گذشتن از استرالیا به جام جهانی رفت و بازی های خوبی را انجام داد که به یادماندنی ترین آن مقابل آمریکا بود. تیم 1998 جدا از اینکه خاطره ساز شد، توانست اسطوره های بزرگ و خوبی را مثل علی دایی، خداداد عزیزی، افشین پیروانی، حمید استیلی، کریم باقری، مهدوی کیا و عابدزاده و … را برای فوتبال ما به یادگار بگذارد که البته بعد از مدتی علی کریمی هم به جمع این اسطوره ها اضافه شد.

 

 گفتگویی خواندنی و فوتبالی با مرتضی پاشایی + عکس

 

خودت هم فوتبال بازی می کردی؟

(خنده) زیاد… توی یک برهه ای همه اش دنبال توپ و فوتبال بودیم. به هر حال آن وقت ها که بچه بودیم بیشتر فرصت داشتیم و بچه محل ها هم که حسابی پایه بودند.

 

شبیه کدام بازیکن فوتبال بازی می کردی؟

(خنده) آن موقع که بازی می کردیم من خیلی تکنیکی بودم و دوست داشتم که کارهای عجیب و غریب انجام دهم.

 

پس برای خودت یک پا علی کریمی بودی؟

نه در آن حد! ولی بچه ها می گفتند که من شبیه خداداد عزیزی بازی می کنم. بچه ها می گفتند که من یکسری ریزه کاری هایی توی فوتبالم دارم که شبیه کارهای خداداد است.

 

اگر می توانستی از بین فوتبال و هنر یکی را انتخاب کنی چه تصمیمی می گرفتی؟

خیلی ها از همان بچگی مسیرهای مختلفی را امتحان می کنند و بالاخره وارد یک رشته می شوند. یکی دنبال درس و تحصیل می رود و یکی دنبال ورزش و یکی دیگر هنر را انتخاب می کند که من از همان بچگی عاشق هنر بودم و دوست داشتم که دنبال موسیقی بروم. حتی از همان بچگی هم دوستان و نزدیکانم می گفتندکه من توی این مسیر موفق می شوم و خودم هم از اول دنبال موزیک بودم. حتی همان وقتی که می گفتند خداداد عزیزی، فوتبال انتخاب اولم نبود و دوست داشتم که دنبال هدف اصلی و عشق بزرگم بروم.

 

راستی چرا شما سرود تیم ملی را برای بازی جام جهانی برزیل نخواندی؟

خواندن سرود تیم ملی برای هر کسی یک افتخار بزرگ است ولی در مورد این قضیه قرعه به نام خواننده قدیمی تری به نام احسان خواجه امیری افتاد و این طبیعی بود. احسان تیم خوب و حرفه ای داشت و در مورد آن کار هم بهتر است مردم نظر بدهند. من به سهم خودم این کار را دوست داشتم و برای همه دوستان و همکارانم آرزوی موفقیت و سلامتی می کنم.

 

می گویند ناصر حجازی هم صدای تو را دوست داشت؟

این باعث افتخار من است که اسطوره ای به نام ناصر حجازی کار مرا دوست داشته باشد. من هم همیشه ایشان را دوست دارم و یادشان را گرامی می دارم.

 

ضمنا خبر داری که در مورد تو هم حرف و حدیث هایی درست شد؟

(خنده) در مورد من حرف و حدیث هایی درست کردند که حتی گاهی برایم خنده دار بود. بعضی ها گفتند مرتضی معتاد شده و حتی بعضی های دیگر گفتند که من مرده ام! ولی مهدی کُرد، مدیر برنامه هایم می گوید «تو تا وقتی مرا نکشی، نمی میری!»

 

بستری شدن تو در بیمارستان هم به این شایعه ها دامن زد.

 

من مشکل گوارشی داشتم و به همین دلیل معده ام را عمل کردم. آنهایی که با این بیماری مواجه شده اند می دانندکه این بیماری به این زودی ها خوب نمی شود و من هم در حال حاضر دوران نقاهت را سپری می کنم.

 

روحیه خوب و قابل توجه تو باعث شد که با قدرت کارت را پیش ببری.

 

چیزی در زندگی من تغییر نکرده و با قدرت کارم را انجام می دهم و زندگی ام را ادامه می دهم. من هیچ وقت به هیچ حاشیه ای خودم را نباختم. مردم چنان انرژی و انگیزه ای به من می دهند که هر روز با قدرت و روحیه بهتری کارم را انجام می دهم. این اتفاق ها باعث شد که من بیشتر به فکر خودم باشم و بیشتر خدا را شکر کنم.

 

کار آلبومت به کجا رسید؟ حتما می دانی که مردم و هوادارانت منتظر انتشار آلبوم تو هستند؟

 

این بیماری و کنسرت هایی که داشتم باعث شد تا بعضی از کارهایم کمی عقب بیفتد ولی مطمئن باشید که مرتضی پاشایی با قدرت کارش را انجام می دهد و تلاش می کند تا بهتر از قبل صدایش را به گوش مردم برساند. من معتقدم که همه چیز دست خداست. با خواست خدا بود که از بین این همه آدم، فقط یک نفر مرتضی پاشایی شد و شک نکنید که همه چیز دست خداست. من هم می مانم و برای مردمم می خوانم.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 600
 • کل نظرات : 479
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 615
 • آی پی امروز : 43
 • آی پی دیروز : 583
 • بازدید امروز : 117
 • باردید دیروز : 3,365
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 6,625
 • بازدید ماه : 47,299
 • بازدید سال : 268,425
 • بازدید کلی : 6,418,213